Březen - měsíc čtenářů

I letos jsme strávili březen čtením.

Opět na nás čekala čtenářská výzva, tentokrát napříč celou školou ve věkově smíšených skupinkách. Děti si vybraly zajímavé knihy ze školní knihovny a vzájemně si je každý týden předčítaly. Do čtení se zapojila již i většina prvňáků. Ke každému čtení nechyběla ani otázka, na kterou musely společnými silami odpovědět. Vyhodnocení čtenářské výzvy proběhlo na Noci s Andersenem, kde si děti vytvořily prezentace a navzájem si knihy představily. Tím získaly tipy na skvělé knihy.

Noc s Andersenem proběhla večer 22. 3., kde na děti čekaly aktivity zaměřené na knihy Eduarda Petišky (100 let výročí od jeho narození), který nás obohatil svoji návštěvou a zpestřil nám program. Následně jsme si užili čtení v jednotlivých třídách při společném usínání.

Věříme, že jsme opět děti namotivovali ke čtení a pomohli jim prohloubit pozitivní vztah ke knihám.

Učitelky ZŠ

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

====================================================================

Čerpáme prostředky z národního plánu obnovy na na vybavení naší školy digitálními technologiemi

Cílem projektu je nákup chrombooků pro využití žáky nejen ve výuce a digitálních pomůcek pro seznámení s algoritmizací problémů.

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135