Ten dělá to a ta zas tohle…

I tento školní rok provází děti ve školní družině celoroční projekt. Letošním tématem jsou povolání.

V první polovině roku jsme si o nich povídali, pantomimou předváděli, zpívali, kreslili a malovali. První povolání, kterému jsme se věnovali, byl zubař. Děti si zahrály na ordinaci a dozvěděly se, co je pro naše zoubky dobré a co ne. Následně jsme navázali povídáním o bacilech a virech. Jednalo se tedy o povolání lékaře. Víte, jak vypadají bacily a jak se přenáší? My už to víme. Povolání kuchaře také nesmělo chybět. Díky našim paním kuchařkám si děti mohly vyzkoušet přípravu různých druhů sušenek a prozkoumat u toho vybavení školní kuchyně. Probrali jsme i zásady správného stolování a hráli si na restauraci. Švadlena bylo další téma naší hry. Děti např. navlékaly korálky nebo vyšívaly rukavice. Následující povolání byl hasič, děti čekal náročný výcvik a hasičské vyrábění. Před koncem pololetí nás navštívila paní Anežka Šípková, která dětem představila povolání kadeřnice. Ve družině vznikaly krásné účesy a odpoledne si užili nejen holčičky.

Druhé pololetí přinese určitě další zajímavá povolání. A možná v průběhu našich her někdo objeví, čemu by se rád v budoucnu věnoval.

Iveta Vágnerová

vychovatelka ŠD

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

====================================================================

Čerpáme prostředky z národního plánu obnovy na na vybavení naší školy digitálními technologiemi

Cílem projektu je nákup chrombooků pro využití žáky nejen ve výuce a digitálních pomůcek pro seznámení s algoritmizací problémů.

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135