S družinou kolem světa

V září se naše družina vydala na celoroční cestu kolem světa. Během prvního pololetí jsme navštívili čtyři země.

Nejdříve jsme se vydali do Itálie. Dozvěděli jsme se, že Italové milují pizzu a těstoviny. Ale jak se vlastně vyrábí? Rozhodli jsme se to vyzkoušet a každý si vytvořil jedinečný tvar svých těstovin.

Další naší zastávkou se stal Egypt. Posouváme se na jih a značíme si na mapě trasu naší cesty. Egypt nás velice zaujal, líbily se nám pyramidy, ale především mumie! Ve družině se objevila velká pyramida a v ní sarkofág se samotným Tutanchamonem. Všechny děti si mohly vyrobit vlastní mumii a ozdobený sarkofág. Překonáváme taky překážky v podobě přecházení Nilu mezi cvakajícími zuby krokodýlů a z některých z nás se dokonce na chvíli staly opravdické mumie.

Naše cesta pokračuje dál na jih a ocitáme se v Keni. Zjišťujeme, jak velká je v Africe chudoba a jak se u nás máme dobře. Povídáme si o Emilu Holubovi a jeho cestách, učíme se novou písničku a po shlédnutí dokumentu o afrických domorodých kmenech si vyrábíme zdobené masky.

Při dalším pokračování naší cesty nás čeká velké ochlazení, ze slunné Afriky zamíříme rovnou na sever a to do Norska. Podle legend tu žijí v lesích trolové, střídá se tu polární den a noc a na obloze můžeme spatřit polární záři. Realizujeme videohovor s českou rodinou žijící v Norsku, doptáváme se na všechno, co nás zajímá a učíme se popřát si norsky krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Všechny naše cesty zaznamenáváme do cestovního deníku včetně fotek, děti si ho budou moci postupně zapůjčit domů a vyprávět rodičům, kde všude jsme na našich výpravách byli a co jsme se dozvěděli. Cestování nám zpříjemňuje kouzelný kufr, který umí měnit svůj obsah a překvapí nás vždy spoustou informací a předmětů, které se vztahují k dané zemi. Těšíme se na další putování !

Fotky z našich cest si můžete prohlédnout zde.

 

Iveta Vágnerová

vychovatelka ŠD

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135