Zelený ParDoubek 2022

Žáci naší školy zpracovali kvalitní projekt do soutěže Zelený ParDoubek zaměřené na ekologickou výchovu. Jejich práce byla oceněna!

Cílem soutěžeorganizované v Pardubickém kraji Ekocentrem PALETA je realizace drobných environmentálně zaměřených projektů, které přinesou pozitivní změnu ve škole nebo v okolí. Tématem ročníku 2022 bylo Plýtvání potravinami. V loňském školním roce se této soutěže zúčastnili žáci ze třetí třídy a dva žáci z páté třídy. Náš tým vymyslel, připravil a realizoval projekt s názvem Je to v břiše nebo v koši, který měl za cíl snížit množství nesnědeného jídla ve školní jídelně, zjistit, proč děti ve školní jídelně nesní jídlo celé a motivovat děti k tomu, aby neplýtvaly jídlem.

Soutěž Zelený ParDoubek 2022 byla završena 5. října na konferenci EVVO Pardubického kraje v Litomyšli. My jsme získali cenu poroty za kvalitu projektu a obdrželi jsme voucher na ekologický výukový program v hodnotě 2 000 Kč. Vybrali jsme půldenní program Škola na Smyslově naučné stezce údolím Skuhrovského potoka nedaleko České Třebové. Máme zamluvený termín s lektorkou, který je obohacený o určování rostlin, hmyzu a poznávání studánek.

Autorka: Tereza Šafářová

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135