Dílničky

V uplynulých měsících se nám podařilo v mateřské škole zrealizovat dlouho plánovaný sen. Na třídu Lištiček jsme pořídili ponk s vybavením.

Pro inspiraci jsme si zašli do místní truhlářské dílny pana Koblížka, kde jsme získali potřebné vědomosti o profesi truhláře a zpracování dřeva.

To, co se zprvu jevilo jako výhradně chlapecká aktivita, těší stejnou měrou i dívky. V polytechnické dílničce se učíme práci se dřevem, korkem, dýhou a dalším přírodním materiálem. Již jsme se seznámili s dovednostmi jako je řezání japonskou i lupénkovou pilou, zatloukání kladivem, vrtání na stojanové i ruční vrtačce a broušení.

Práce na ponku vyplňuje volné chvilky a přináší nám velkou radost a zlepšuje manuální zručnost. Učí nás trpělivosti a rozvíjí fantazii. Konečné výrobky jako velikonoční slepičky, srdíčka pro maminky, parní mašina, včela, bagr, most, vždy vykouzlí úsměv na tváři dětem i rodičům.

Takže pozor! Až uslyšíte, že se ze třídy ozývají prapodivné zvuky, pracujeme na něčem dalším.

Eliška Novotná

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135