Výlet na Tvrz Orlice

Každou zimu s dětmi ve školce probíráme téma přezimování zvířátek. Objevovat, dozvídat se nové informace a v přírodě hledat různá tajemství ze života zvířat děti velmi baví. Jejich zvídavost jsme vyrazili rozvíjet na Tvrz Orlice.

Na Kuřátka i Liščátka čekal na tvrzi poutavý okruh plný lesních zvířat, ptactva a vodních živočichů. V prosvětleném zaskleném tunelu jsme mohli zblízka vidět jak přezimuje jezevec v noře, ježek v listí nebo had pod kameny. Vylezli jsme na posed a z okna malého srubu pozorovali dalekohledy les. Na pracovním listu pak děti razítky propojovaly stopy patřící jednotlivým zvířatům. Díky ochotě personálu Tvrze jsme měli možnost nahlédnout i do knihtiskařské dílny, středověké krčmy, kuchyně a sklepení se sbírkami zbraní.

Výlet si děti moc užily a do školky se vrátily plné pozitivních dojmů.

 

Eliška Novotná

učitelka MŠ

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135