ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY ŘÍJEN 2023

Podzimní sluníčko nás neukolébalo. Ve škole to opět žilo.

Evropský školní sportovní den

Již po třetí jsme se zapojili do této sportovní akce. Letos si pro všechny mladší spolužáky připravili páťáci se svojí paní učitelkou zábavnou lesní stezku plnou sportovních úkolů z říše zvířat. Strávili jsme společně příjemné dopoledne na trase po nekořských lukách a lesích. Disciplíny to byly opravdu povedené, proto páťáci svou stezku připravili i na školní zahradě pro školkáčky.

Seminář JÓGY

Naše škola se stala místem konání semináře “Relaxační a meditační techniky pro děti předškolního věku”. Školení se zúčastnilo i pět pedagogů z naší školy.

Beseda o Antarktidě

Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už čtyřikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, přijala pozvání do naší školy, kde jsme uspořádali besedu pro veřejnost a samozřejmě také besedy pro žáky. Děti se na zajímavé téma připravovaly v předstihu už v rámci výuky.

Návrat do budovy základní školy

V polovině října jsme se dočkali – vrátili jsme se do budovy základní školy, která září novotou. Všichni jsme nadšeni a děkujeme zřizovateli za tuto proměnu naší školy.

Zahájení činnosti zájmových kroužků

S návratem do budovy školy se rozběhly i zájmové kroužky. V základní škole jsme jich otevřeli devět. Děti předškolního ročníku MŠ se pustili do “Metody dobrého startu” (příprava do školy hravou formou) a někteří z nich začali navštěvovat kroužek flétniček.

Divadlo JOJO

S pohádkou “Máša a medvědi “ přijelo za dětmi ze školky naše oblíbené divadlo.

Moštování

K oblíbeným podzimním aktivitám mateřské školy patří moštování. Vyzkoušeli jsme si dovednosti při zpracování jablek - česání, omývání, drcení a odšťavňování na starém lisu. Největším zážitkem a radostí bylo na závěr koštování moštu a příprava ochutnávky pro naše školáky.

Halloweenské učení

Neodolali jsme možnosti obléknout Halloweenské kostýmy. I v těch může proběhnout vyučování. A naši páťáci opět nezklamali a připravili pro spolužáky duchařské úkoly.

Školní družina

Po loňském úspěšném cestování zahájila v říjnu školní družina novou celoroční hru s názvem „Ten umí to a ta zas tohle“. Děti se během roku hravou formou seznámí s různými druhy povolání, vyzkouší si zajímavé činnosti a výtvarné techniky a potkají se s inspirativními lidmi.

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135