ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY ZÁŘÍ 2023

Co nám přinesl první měsíc nového školního roku?

Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku proběhlo již tradičně v jídelně školy. Rekonstrukce v budově základní školy pokračovala v průběhu celého září, proto všechny třídy k výuce využívaly náhradní prostory v obci. Děkujeme za vstřícnost a ochotu všem, kteří nám prostory zapůjčili. Díky pohodovým učitelům, skvělým dětem a krásnému počasí jsme vše zvládli s nadhledem.

Běh do Paříže

Navazujeme na náš společný běh do Olympie. Olympijský oheň jsem v červnu vyzvedli, proto se můžeme vydat na dlouhou cestu na Olympijské hry do Paříže. Běhat budeme opět každý pátek před vyučováním. 

Výlety a výpravy mateřské školy

Nádherné zářijové počasí vylákalo děti z mateřské školy k dlouhým výletům, výpravám za dobrodružstvím a prozkoumávání malebných zákoutí nejen Nekoře. Liščátka se vypravila až na hřiště v Šedivci a na Bredůvku.

Exkurze do Ústí nad Orlicí

Velmi pestré dopoledne prožili žáci 2. – 5. ročníku, kteří se vydali na Den záchranných složek do Ústí nad Orlicí, kde se seznámili s prací zdravotníků, hasičů a policistů.  Díky milému pozvání ze školy při Ústeckoorlické nemocnici si děti mohly také prohlédnout dětské oddělení nemocnice a s malými pacienty shlédnout divadelní představení. Pro nemocné děti jsme namalovali léčivé kamínky a starší děti připravily pracovní listy. S pomocí školkáčků jsme do nemocnice poslali nemocným dětem obrázky pro radost.

Beseda o chování ke psům a o bezpečnosti

S ukázkou terapeutických psů a povídání, jak se správně ke psím kamarádům chovat, přijela do mateřské školy paní Šafářová. Děti si vyzkoušely podávání pamlsků, aportování a sestavení překážkové dráhy pro výcvik psů.

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135