ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY ČERVEN 2023

Poslední měsíc školního roku je za námi. Co přinesl?

Školní švihák

Druhý ročník ve skákání přes švihadlo byl opět krásnou oslavou Dne dětí. Blahopřejeme všem oceněným a absolutnímu vítězi Vincentu Vinterovi ze druhé třídy.

Běh do Olympie

Tak se nám to opravdu podařilo. Od října jsme společně uběhli 1440 km z Nekoře do Olympie. Velkou pomocí pro nás bylo červnové běžecké setkání, při kterém děti, rodiče a přátelé školy za jeden večer naběhali neuvěřitelných 232 km. Při slavnostním zakončení běhu nám řecké bohyně předaly olympijský oheň a my jsme se vydali na další cestu – tentokrát do Paříže na zahájení letních olympijských her 2024.

Focení tříd

I na tento školní rok budeme mít všichni vzpomínku v podobě třídních fotek.

Divadélko U dvou sluncí

S představením “Ze života včel” přijelo do školky divadélko U dvou sluncí. Hravou formou se předškoláčci se školními druháčky dozvěděli spoustu zajímavostí o životě a chovu včel. Díky p. uč. Markétce nechyběla ani ochutnávka medu.

Na louce je živo

S letošním školním rokem v MŠ a s našimi předškoláky jsme se rozloučili společnou akcí  “Na louce je živo”. Tentokrát jsme se stali nejrůznějšími hmyzáky a užili si nejenom dovádění a plnění nápaditých úkolů a disciplín s rodiči, ale i vystoupení obou tříd MŠ, flétniček a mažoretek. Nechybělo ani sladké občerstvení a kávička. Díky za pomoc a podporu všem zaměstnancům školy a dobrovolníkům.

Kempování 4. a 5. ročníku

Čtvrťáci a páťáci, kteří spolu strávili dva roky ve spojené třídě, spolu se svou třídní učitelkou Nikolou Goňovou a panem učitelem Petrem Malým sbalili batohy, spacáky a karimatky a vydali se na opravdovou trampskou výpravu na krásné romantické místo u Mistrovic. K výletu patřilo opékání buřtů, písničky u táboráku a večerní výhled na západ slunce. Přestože si všichni postavili stany, nakonec strávili noc pod širákem.

Výlet do muzea starých strojů a technologií Vonwillerka

Liščátka byla pozvána do muzea parních strojů. Užila si kouzlo historické kavárny s výtečným kakaem, prohlídku vystavených exponátů zblízka (starých strojů, automobilů, lokomotiv apod.), zažila v provozu zámečnickou dílnu. Závěrečným překvapením byl suvenýr, bez kterého by se nerozhýbal žádný parní stroj :). Velké díky Pavlovi a Zoře za úžasný program.

Návštěva páťáků v základní školy U Dvora v Letohradě

Žáci, kteří v září nastoupí do šesté třídy v Letohradě, se byli seznámit se svým budoucím působištěm, spolužáky i učiteli.

Pasování prvňáčků na čtenáře

Je neuvěřitelné, co všechno se děti v první třídě za deset měsíců naučí. Oslavu jejich čtenářských dovedností pro ně spolu s panem učitelem Malým připravila paní učitelka Šafářová, která je mimo jiné naší školní knihovnicí.

Vybíjená v Mistrovicích

Přátelského utkání ve vybíjené se zúčastnilo družstvo složené ze třeťáků, čtvrťáků a páťáků. Sice nevyhráli, ale prožili zábavné dopoledne, což bylo to nejdůležitější.

Výlet Potštejn Litice

Všichni určitě absolvovali školní výlet podél řeky z Potštejna do Litic. Ale asi málokdo z Vás se zúčastnil takového výletu v doprovodu spolužáků z celé základní školy, jako se to podařilo našim žákům, kteří si cestou užili i vodní radovánky a občerstvení v litickém kempu Eldorádo.

Družina na cestách

Před další zastávkou čekala družinu dlouhá cesta. Zamířili totiž do Japonska. Zde se zúčastnili čajového obřadu a zkoušeli jíst hůlkami. Seznámili se s japonským obrázkovým písmem a naučili se namalovat symbol štěstí. Bratři Vinterovi dětem předvedli parádní ukázku japonského bojového sportu karate. Poslední zastávkou byla Indie. Děti si povídaly s paní vychovatelkou o životě v chudobě a o posvátné ale velmi znečištěné řece Ganze. Paní ředitelka dětem prezentovala fotky ze svých cest po Indii a zážitky z působení v tamní škole. Nakonec si všichni společně za pomoci naší paní ekonomky venku uvařili typické indické jídlo dhál. Děti dostaly při zakončení celoroční cesty na památku náramky přátelství a ocenění úspěšného cestovatele. Věříme, že celoroční program bude pro děti inspirací pro jejich skutečné cestování.

Zahájení rekonstrukce

Díky zřizovateli školy byla na konci června zahájena rekonstrukce v budově základní školy. V září se budeme těšit na nové podlahy na chodbách, šatně a sborovně a na nová sociální zařízení.

Slavnostní zakončení školního roku

Opět nastalo loučení s páťáky, rozdávání vysvědčení a pak už úprk na prázdniny. Přejeme všem krásné léto a těšíme se na setkání opět v září.

 

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

====================================================================

Čerpáme prostředky z národního plánu obnovy na na vybavení naší školy digitálními technologiemi

Cílem projektu je nákup chrombooků pro využití žáky nejen ve výuce a digitálních pomůcek pro seznámení s algoritmizací problémů.

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135