ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY DUBEN 2023

Jaro je tady a my se opravdu nenudíme.

Zápis do 1. třídy

Učitelé se těšili na setkání s předškoláky, kteří již brzy usednou do lavic 1. třídy. Všechny děti předvedly, že jsou na školu skvěle připraveny. Budeme se v září těšit.

Brigáda na zahradě

Příchod jara nás vylákal na školní zahradu. Děkujeme všem, které neodradilo deštivé počasí, za společně odvedenou práci.

Vtipná čtenářská hodinka

Tentokrát bylo setkání čtenářů plné vtipů, zábavných příběhů a rozesmívání spolužáků.

Den Země

Den Země jsme oslavili povídáním o ochraně přírody a společným úklidem přírody. Děti z mateřské i základní školy se podílely na sběru odpadků v rámci celosvětové akce “ Ukliďme svět, ukliďme Česko”.

Besedy s Policií ČR

Školku i základní školu navštívili zástupci Police ČR. Setkání to byla opravdu zajímavá.

Koncert ZUŠ Žamberk

Liščata se vypravila na koncert do žambereckého Divišova divadla. Byl to pro děti nejen hudební zážitek.

Divadlo JOJO

Opět k nám do mateřské školy zavítalo divadlo JOJO. Tentokrát s představením “Kanimůra, Čarymůra”o  dvou nezbedných ježibabách.

Čarodějnické dopoledne

Čarování provázelo děti z MŠ v  posledním dubnovém týdnu - rej v maskách, strašidelné úkoly a soutěže. Ani někteří školáci nezůstali pozadu a poslední pátek v měsíci strávili čarodějnickým učením.

Teepee na školním hřišti

Již druhým rokem naše hřiště zdobí teepee, které nám laskavě zapůjčilo a postavilo SHM Klub Nekoř. Teepee budeme opět využívat nejen k hrám, ale i k výuce venku. Moc děkujeme.

Družina na cestách

Ani v měsíci dubnu naše družina neopustila Severní Ameriku. Společně si povídali o původních obyvatelích – Indiánech. Dětem se téma moc líbilo, vyráběly čelenky, zpívaly indiánské písně, tančily v teepee a stavěly totem.

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135