ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY ÚNOR 2023

 Nové pololetí se rozběhlo a únor už je za námi. Co se všechno v naší škole událo?

Nový stůl na ping pong

V říjnu 2022 jsme se zapojili do Evropského sportovního dne. Naše video zvítězilo v jedné z vyhlášených soutěží. Cenou za 1. místo je ping pongový stůl, který dorazil na své místo ve školní jídelně na začátku února. Nadšení dětí asi není třeba popisovat.

Výlet na Tvrz Letohrad

Nevšedním zážitkem byl pro děti mateřské školy výlet na nedalekou Tvrz na Orlici v Letohradě. Zde nás čekal prohlídkový okruh plný ukázek lesní zvěře, vodních živočichů, ptactva a interaktivní aktivity na stopování zvěře.

Divadélko U dvou Sluncí

Do naší mateřské školy zavítalo nové divadlo. Hravou vzdělávací formou se děti během představení  dozvěděly  spoustu zajímavostí ze života stromů a jak je pro nás každá rostlina důležitá.

Návštěva hasičské zbrojnice

V rámci aktuálního tématu záchranné složky a bezpečné chování jsme s dětmi mateřské školy navštívili hasičskou zbrojnici v Nekoři. Velkým zážitkem byla nejen prohlídka vybavení hasičského auta, ale také zvuková ukázka houkačky při zásahu. Děkujeme nekořským hasičům a panu starostovi.

Karnevalová čtenářská hodinka

Tentokrát byli účastníci čtenářské hodinky k nepoznání. Ukryli se totiž pod masky. Děti si opět užily společné řešení přesmyček, pantominu, pohybové hry s balónkem a hlavně čtení.

Povídání o myslivosti

Jak pozorovat přírodu a co vše nám nabízí les, přiblížili dětem mateřské školy Radek Šroler a David Čuřík. Povídání o myslivosti zpestřily nejen ukázky vábniček, trofeje paroží a kožešin lesní zvěře, ale i ukázka výcviku loveckých psů.

Karneval

Karnevalové veselí si užily děti z mateřské školy. Radost z masek, tance, netradičních soutěží a balónkového dovádění si naplno vychutnala všechna Kuřátka i Liščata.

Družina v Kanadě

Naši cestovatelé tentokrát objevovali Kanadu. Aby si děti vyzkoušely na vlastní kůži, co musí umět každý správný traper v divočině, podnikly družinovou přespávačku ve škole spojenou se zajímavými disciplínami – výroba krabičky poslední záchrany, střelba z luku, praku a flusačky, noční opékání buřtů a přespání ve spacáku. O program se spolu s paní družinářkou postaral pan učitel Malý, který se s dětmi podělil o své zážitky z cestování. O další zajímavý zážitek se postarala naše paní ekonomka Jana, která dětem přivedla na návštěvu svého psa Kaisu, který se pravidelně účastní závodů psích spřežení.

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

====================================================================

Čerpáme prostředky z národního plánu obnovy na na vybavení naší školy digitálními technologiemi

Cílem projektu je nákup chrombooků pro využití žáky nejen ve výuce a digitálních pomůcek pro seznámení s algoritmizací problémů.

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135