ŠTK

Školní tisková kancelář

ZPRÁVIČKY ZÁŘÍ 2022

Co se se konalo v září v naší škole ?

Slavnostní zahájení školního roku

Za účastí hostů z obecních úřadů Nekoře a Šedivce jsme přivítali nové prvňáčky i děti, které se vrátily do školy po prázdninách.

Dopravní výchova

Žáci 4. a 5. ročníku strávili dva dny intenzivní výukou dopravní výchovy. Po teoretické části ve škole se vydali na dopravní hřiště v Žamberku. Akce se uskutečnila ve spolupráci s DDM Animo Žamberk.

Kulatý stůl málotřídek

Sdružením SPLAV, z.s. pořádá pravidelná setkání pedagogů málotřídních škol, kterých se účastní i naši učitelé. Tentokrát jsme se tématům spojených s výukou na málotřídních školách věnovali společně v naší škole. 

Den otevřených dveří

Prohlídka prostor a vybavení základní i mateřské školy, příjemné posezení ve školní jídelně, ochutnávka moštu připraveného dětmi z mateřské školy, prodej výrobků dětí - to vše čekalo na návštěvníky Dne otevřených dveří. Snad se jim u nás ve škole líbilo.

Sportovní den

Již podruhé jsme se připojili k Evropskému školnímu sportovnímu dni. Letos si děti vyzkoušely Brännball, stolní tenis a hokejbal. Děkujeme za spolupráci TJ Sokol Nekoř a SK Hokejbal Letohrad. 

Podzimní stezka

Paní učitelky mateřské školy připravily pro děti, rodiče i veřejnost Podzimní stezku, který nabízí řadu úkolů v malebném okolí Nekoře.

Cesta kolem světa ve školní družině

Děti ve školní družině zahájily celoroční hru, během které navštíví všechny kontinenty a dozvědí se řadu zajímavých informací. První zastávka byla v Itálii, kde si děti např. vyzkoušely výrobu domácích těstovin.

 

 

Děkujeme Patriku Zamazalovi a sdružení Molo architekti za poskytnutí fotografií pro tvorbu stránek. 
Autory použitých fotografií jsou Lukáš Žentel a paní Jana Schlöglová
Autorem loga školy je Robert Prokopec, děkujeme!

Spolufinancováno Evropskou unií

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Cílem projektu je posílit kvalitní a dostupné vzdělávání a služby dětem a žákům ve škole. Kompletní informace ke spolufinancování ve formátu pdf.

spolufinancovano EU

====================================================================

Čerpáme prostředky z národního plánu obnovy na na vybavení naší školy digitálními technologiemi

Cílem projektu je nákup chrombooků pro využití žáky nejen ve výuce a digitálních pomůcek pro seznámení s algoritmizací problémů.

On-line omluvenka z vyučování

Kde nás najdete
 
Nekoř 143, 561 63 Nekoř
Kraj: Pardubický
 
465 625 135